HIPODROM MOST a.s.

O hipodromu

Mostecký hipodrom je součástí rekultivačního parku Velebudice, který patří mezi špičkové projekty tzv. české rekultivační školy, která je s respektem uznávána na celém světě. V souvislosti s úvahami o využití Velebudické výsypky byl v roce 1973 zpracován záměr vybudování rekultivačního parku jako areálu odpočinku a zdraví, jehož dominantou se stane dostihová dráha.

Velebudická výsypka se řadí mezi největší výsypky v bývalém Severočeském hnědouhelném revíru a byla vytvářena z nadložních zemin závodu Jan Šverma na celkové výměře cca 790 ha. Smyslem a cílem veškerého úsilí bylo navrátit mrtvým plochám výsypkových prostor jejich společenský význam. Naprostá většina evropských dostihových drah je vybudována na urovnaných přírodních terénech. Proto nejen u nás, ale i        v evropském měřítku, je stavba mostecké dostihové dráhy, zejména její provedení od základů, téměř unikátní záležitostí.

Konstrukce dráhy byla provedena tak, aby splňovala požadavky na ní kladené, byla dostatečně pevná             a pružná. Trávník lze díky drenážnímu systému podle potřeby na celé ploše závodiště zavlažovat nebo z něj rychle odvést vodu. Jako jediné závodiště v České republice má mostecký Hipodrom přímou dráhu pro rovinové dostihy o délce 1200 m, šířka vnějšího oblouku dráhy je 30 m a délka 1800 m, vnitřní dráhy mají šířku 20 m. Zcela ojedinělé je také vybudování rozsáhlé tréninkové dráhy, která je umístěna mimo dostihovou dráhu a ostatní česká závodiště ji nemají. Zde je možno na rozloze 43 ha bez problémů trénovat buď na písčité nebo travnaté dráze.

Dostihové závody

Pořádání dostihů je hlavním předmětem činnosti a.s. HIPODROM MOST. Dostihové závodiště v Mostě vítá příznivce dostihového sportu již od září roku 1997, kdy byl uspořádán úvodní dostihový den. Ročně se zde koná osm dostihových dní, ve kterých se na startovních listinách představí šest set koní. Tato čísla ukazují, že se hipodrom dokázal úspěšně zařadit mezi špičková závodiště v naší republice a stal se severočeskou doménou dostihového sportu. Dostihový sport je zajímavý pro diváky všech věkových kategorií, pro ty nejmenší jízdami na koních a dětskými atrakcemi, pro dospělé především svou dynamičností a možností vsadit si na svého favorita.

Parkurové závody

Kromě dostihů je areál závodiště využíván také k pořádání parkurových závodů. Tato sportovní disciplína je výjimečná bezprostředním kontaktem diváků se soutěžící dvojicí jezdce a koně. Prioritou HIPODROMU MOST a.s., v pořádání jezdeckých sportovních akcí, je zaměření se na juniorské jezdce. V roce 2005 se zde poprvé na mosteckém kolbišti skákala soutěž ve stupni obtížnosti T* 150 cm, dále také Mistrovství ČR              v parkurovém skákání a drezuře juniorů. V roce 2008 zde proběhla Mistrovství ČR v parkurovém skákání dětí, juniorů a seniorů.

Zázemí pro parkurový sport je zde na velmi vysoké úrovni. Společnost HIPODROM MOST vybudovala během posledních pěti let kolbiště s věží rozhodčích, opracoviště, drezurní obdélník s možností uspořádání dalších jezdeckých disciplín, např. drezúry, westernových soutěží, a kruhovou jízdárnu. Tyto plochy výborně slouží také jako výcviková místa pro rekreační ježdění, s výukovým programem pro jezdce začátečníky i pokročilé, a pro hipoterapii.

In-line dráha

Pro rozšíření sportovních aktivit návštěvníků areálu byla v r. 2008 vystavěna in-line dráha, která je 3370 m dlouhá s kvalitním asfaltovým povrchem. 1,5 km dráhy je obousměrný a 5 m široký, ve zbylých 1870 m pokračuje dráha v jednom směru o šířce 3 m. In-line dráha má zajímavý tvar podle dostihové dráhy, kterou   z vnějšího okruhu opisuje. Svými parametry vyhovuje pořádání závodů. Dráha byla přijata s velkým zájmem a nadšením ze strany bruslařů.

Fotbalgolf

Fotbalgolf je nejnovější a prvotřídní sportovní hrou, která spojuje populární světové sporty a to fotbal, golf   a minigolf. Je to technická, soutěživá a především návyková hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu               s elegancí a tradicí golfu. Fotbalgolf je pro lidi všech věkových kategorií a sportovních úrovní, pro muže          i ženy, pro mladé i starší. Chcete-li vyhrát, musíte vykopávat fotbalový míč z odpališť, projít různé typy překážek na co nejméně úderů a následně umístit balon do otvoru na konci trati – jamky. Osoba, která užila co nejméně kopů, poté co prošla všech 18 jamek, se stává vítězem. Hraje se v týmech, který může čítat maximálně 4 hráče a hra obvykle trvá 1 – 2 hodiny. Buďte aktivní, přijďte si fotbalgolf zkusit, zapojte se. Máš rád fotbal? Budeš milovat fotbalgolf.

Rezervace není nutná! V případě větší skupiny (více jak 10 osob) volejte výhradně v provozní době fotbalgolfu na tel: +420 727 947 630
Více informací a ceník naleznete na stránkách fotbalgolfmost.cz.

Hipodrom – mostecká oáza zeleně

Hipodrom ročně přiláká kolem jednoho sta tisíc návštěvníků, což plně svědčí o splnění původní myšlenky přeměny výsypky v areál sportovního, kulturního a společenského vyžití široké veřejnosti.

Dostihy a celý dostihový svět, to není jen sport. To je především společenská událost a setkání lidí v krásné atmosféře. Mostecký hipodrom samozřejmě také nabízí kromě dostihů celou řadu dalších akcí pro volný čas. Jak pro širokou veřejnost, tak i s možností rezervací pro uzavřenou společnost, různé firemní akce a podobně.

Nabízíme zábavu pro různé cílové skupiny. Kromě samotných dostihů i další jezdecká odvětví, například parkurové závody nebo rekreační ježdění. K tradici akcí na hipodromu patři rovněž pořádání kulturních           a společenských akcí.

V Dostihovém klubu se rádi setkáváme v uzavřené společností s fanoušky a přáteli dostihového sportu. Nabízí pohodlí a zázemí pro klidně strávené dostihové odpoledne. Členství v něm je příležitostí potkávat zajímavé lidi a navázat nové kontakty.

VIP prostor se využívá během dostihových dnů jako zázemí pro partnery a hosty hipodromu. Je také oblíbeným místem pro různé společenské nebo firemní akce.

Nadstandardní vybavení konibaru umožňuje rychlou a kvalitní přípravu občerstvení a nápojů. Součástí kuchyně je multifunkční gril, který je ideální v letních měsících. Celý prostor umožňuje příjemné posezení pro velký počet osob nebo lze využít jako taneční parket.

Kontakty

HIPODROM MOST a.s.
K Hipodromu 213
434 01 Most

telefon: +420 602 817 128
e-mail: as@hipodrom.cz